Śladami żółwia błotnego w Torzymiu

Śladami żółwia błotnego w Torzymiu
Przyrodniczy
Pieszy
Sezonowy IV-X
50
2,2
nieznany
Województwo: lubuskie
Powiat: sulęciński
Miejscowość: Torzym

Słowa kluczowe

Mapa Google
OSM

Tematyka:
Wyprawa zapozna Cię z bogatą przyrodą jeziora Ilno zwanego przez tubylców jeziorem Torzymskim. Jezioro to zaliczane jest do typu sandaczowego, kiedyś do linowo-sandaczowego. Główną atrakcją jest możliwość spotkania żółwia błotnego, dlatego zapraszamy do wyprawy.

Gdzie to jest?
Torzym znajduje się w woj. lubuskim, w powiecie sulęcińskim, położony nad rzeką Ilanką i jeziorem Ilno na terenie Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Dojechać tu można drogą krajową nr 92 łączącą Rzepin z Poznaniem, drogą wojewódzką nr 138 łączącą Sulęcin z Gubinem. Do Torzymia również dotrzemy autostradą A2.Wyprawę zaczynamy na ul. Plac Wolności znajdującym się blisko ul. Warszawskiej (DW138)

Opiekun:
Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych  - Lokalna Grupa Działania, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

Zamień pieczęcie na odznaki: 
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! 
Uczestnicy zabawy mogą również zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy - Odznaka Odkrywców Tajemnic znajdując questy z terenu woj. wielkopolskiego.
 


OSTATNIE ZNALEZIENIE SKARBU: 12.09.2020

Quest jest dostępny w formie

POBIERZ PDF