"Zwyczajni" bohaterowie Obrony Płocka

Historyczny
Pieszy
Całoroczny
1 godz.
1,5 km
nieznany
Województwo: mazowieckie
Powiat: płocki
Miejscowość: Płock

Słowa kluczowe

Mapa Google
OSM

Tematyka:
Tak jak w kilku innych miejscowościach na Mazowszu, tak i w Płocku sierpień 1920 roku oznaczał dramatyczne zmagania polsko-bolszewickie. To, co charakterystyczne dla Płocka to wyjątkowe zaangażowanie ludności cywilnej w obronę miasta. Natomiast położenie nad Wisłą sprawiło, że areną walk stała się także rzeka. O tych wydarzeniach opowiada quest.

Gdzie to jest?
Płock to miasto powiatowe w północno-zachodniej części Mazowsza, położone nad Wisłą. Dojechać tu można m.in. drogą krajową nr 60 i 62.

Jak szukać skarbu:
Quest to gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu - pamiątkowej pieczęci!

Zamień pieczęcie na odznaki:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Więcej przeczytasz tutaj

Początek wyprawy:
Quest rozpoczyna się przed siedzibą Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej na Starym Rynku 8. GPS: 52.53897741909224,19.73383137093583

Opiekun questu:
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Stary Rynek 8, Płock, turystykaplock.eu


OSTATNIE ZNALEZIENIE SKARBU: 12.09.2020

Grupa questów:
Bitwa Warszawska 1920 - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

POBIERZ PDF