X Pawilon Cytadeli Warszawskiej

chwilowo niedostępny

X Pawilon Cytadeli Warszawskiej
Historyczny
Pieszy
Całoroczny
1 godz.
300 m
nieznany
Województwo: mazowieckie
Powiat: Warszawa
Miejscowość: Warszawa

Słowa kluczowe

Mapa Google
OSM

Tematyka:
Cytadela Warszawska został zbudowana przez cara Mikołaja I jako miejsce represji po Powstaniu Listopadowym. Była twierdzą wojskową Imperium Romanowów na jego zachodnich rubieżach, ale także swoistym postrachem wobec idei niepodległościowych Polaków. W X Pawilonie władze carskie zlokalizowały centralne więzienie śledcze dla więźniów politycznych. Wątki związane z Bitwą Warszawską 1920 roku oraz jej głównymi postaciami są obecne w historii tej twierdzy. 

Gdzie to jest:
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej - Oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie mieści się w stołecznej dzielnicy Żoliborz, na wysokim brzegu Wisły, przy ul. Skazańców 25.

Jak szukać skarbu:
Quest to gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu - pamiątkowej pieczęci!

Zamień pieczęcie na odznaki:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Więcej przeczytasz tutaj

Początek wyprawy:
Wyprawa questowa rozpoczyna się pod murami Cytadeli od strony Wybrzeża Gdyńskiego, niedaleko Bramy Straceń, przy obelisku ze szczątkami szubienicy, na której wykonywano kary śmierci w czasach zaborów. GPS: 52.265300111344246,21.00348342849429

Opiekun questu: 
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej - Oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie, http://muzeum-niepodleglosci.pl

Dodatkowe informacje:
UWAGA - wstęp do muzeum jest biletowany.


OSTATNIE ZNALEZIENIE SKARBU: 20.09.2020

Grupa questów:
Bitwa Warszawska 1920 - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

POBIERZ PDF