WOLSZTYN – wyprawa pełną parą

WOLSZTYN – wyprawa pełną parą
Inny
Pieszy
50 minut
1,8 km
nieznany
Wielkopolskie Questy
Województwo: wielkopolskie
Powiat: Wolsztyński
Miejscowość: Wolsztyn

Słowa kluczowe

Mapa Google
OSM

Tematyka
Wędrówka wśród wolsztyńskich parowozów to wyjątkowa okazja, by poznać kolej od kuchni.

Gdzie to jest? 
Wolsztyn leży w zachodniej części województwa wielkopolskiego przy drodze krajowej nr 32 pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą. Wyprawa rozpoczyna się przy Parowozowni Wolsztyn, ul. Fabryczna 1. Przed zwiedzaniem należy zakupić bilet u dyspozytora. Jest to czynny zakład pracy. Podczas zwiedzania zachowaj szczególną ostrożność.

Na czym to polega?
W czasie wędrówki uczestnik zabawy rozwiązuje zadania i zagadki, które doprowadzą do ostatniego punktu, w którym jest ukryty „skarb” w postaci pieczęci. Przystawmy ją poniżej w miejscu na skarb i schowajmy do skrzyni skarbów dla innych uczestników zabawy.

Czas przejścia: ok. 50 minut

Autorzy: Wojciech Lis, Danuta Sawicka, Beata Bączyk oraz Karina Flieger i Patrycja Rybarczyk.

Opieka merytoryczna i projekt serii: Aleksandra Warczyńska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Opiekun wyprawy: Danuta Sawicka, Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, tel. 68 347 31 04 (poniedziałek w godz. 8-16, od wtorku do piątku w godz. 7-15).

Rysunki: Mateusz Kaźmierczak.

Zamień pieczęcie na odznaki: 
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! 
Uczestnicy zabawy mogą również zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy - Odznaka Odkrywców Tajemnic


OSTATNIE ZNALEZIENIE SKARBU: 19.07.2020

Grupa questów:
Wielkopolskie Questy - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

POBIERZ PDF