Olsztyńska panorama Jury

Olsztyńska panorama Jury Olsztyńska panorama Jury
Olsztyńska panorama Jury Olsztyńska panorama Jury
Przyrodniczy
Pieszy
Sezonowy IV-X
1,5 godz.
3 km
nieznany
Jurajskie Wyprawy Odkrywców
Województwo: śląskie
Powiat: częstochowski
Miejscowość: Olsztyn

Słowa kluczowe

Mapa Google
OSM

Tematyka:
Dzięki wyprawie poznasz Olsztyn z ciekawej perspektywy. Pokażemy Ci malowniczy, jurajski krajobraz. Z Góry Biakło (Brodło) będziesz podziwiać najpiękniejszą panoramę okolic. Podczas wyprawy zapoznasz się także z jurajskimi skamieniałościami, charakterystycznymi dla tych okolic.

Gdzie to jest:
Olsztyn leży na Szlaku Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, 15 km od Częstochowy. Olsztyn to malownicza miejscowość z ruinami średniowiecznej warowni, okolicznymi skałkami, jaskiniami i lasami. Znajduje się tu także zabytkowy, drewniany spichlerz pochodzący z Borowna. Dojechać tu można droga krajową nr 46 Częstochowa – Jędrzejów.

Jak szukać skarbu:
Quest to gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu - pamiątkowej pieczęci!

Zamień pieczęcie na odznaki:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Więcej przeczytasz tutaj

Dodatkowe informacje:
Trasa dostępna jest od wiosny do jesieni w ciągu dnia. Nie należy jej przemierzać podczas niekorzystnych warunków pogodowych (m.in. mgła, deszcz). Trasa ma charakter terenowy, występują na niej różnice wzniesień w terenie skalistym i wymaga odpowiedniego obuwia.

Początek wyprawy:
Quest rozpoczyna się na północno-zachodnim rogu olsztyńskiego rynku. GPS: 50.749815746520866,19.268392432015958

Opiekun questu:
Stowarzyszenie "Partnerstwo Północnej Jury", tel. 34 327 89 43


OSTATNIE ZNALEZIENIE SKARBU: 19.09.2020

Grupa questów:
Jurajskie Wyprawy Odkrywców - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

POBIERZ PDF

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ