Na wapiennym szlaku

chwilowo niedostępny

Na wapiennym szlaku
Przyrodniczy
Pieszy
Całoroczny
1 godz. 20 min
2,75 km
nieznany
Jurajskie Wyprawy Odkrywców
Województwo: śląskie
Powiat: częstochowski
Miejscowość: Rudniki

Słowa kluczowe

Mapa Google
OSM

Tematyka:
Zapraszamy na wędrówkę „Wapiennym Szlakiem” w gminie Rędziny. Będziecie mieli okazję zapoznać się z historią wapiennictwa i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Zobaczycie wyjątkową kopalnię przywróconą naturze, piece ceglane do wypalania wapnia i miejsca związane z historią jak i  współczesnością.

Gdzie to jest:
Do Rudnik w gminie Rędziny można dojechać pociągiem z Częstochowy - wysiadamy na stacji Rudniki lub autobusami Gminnego Zakładu Komunikacyjnego: przystanek Rudniki Księgarnia. Pieszo dochodzimy od autobusu na ul. Dworcową do Dworca PKP. Można również dojechać samochodem osobowym drogą nr 91 (trasa Częstochowa-Radomsko) i zaparkować przed dworcem PKP w Rudnikach.

Jak szukać skarbu:
Quest to gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu - pamiątkowej pieczęci!

Zamień pieczęcie na odznaki:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Więcej przeczytasz tutaj

Początek wyprawy:
Przed dworcem PKP w Rudnikach. GPS: 50.87755694260593,19.232611099999986

Opiekun questu:
Stowarzyszenie "Razem na wyżyny", biuro@razemnawyzyny.pl, tel. 343740001


OSTATNIE ZNALEZIENIE SKARBU: 18.08.2020

Grupa questów:
Jurajskie Wyprawy Odkrywców - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

POBIERZ PDF