09.07.20

Questowe podróże po Jurze

Zapraszamy na wakacyjne odkrywanie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej

Questowe podróże po Jurze

Czym są questy? Jeśli nie wiesz - czytaj o nich tutaj
Tu możesz przeczytać o bezpłatnej aplikacji questowej na smartfony.



Kto podróżował już trochę po Polsce, tego nie trzeba przekonywać do piękna regionu zwanego Jurą. Krajobraz kształtowany przez wapienne ostańce, dolomity i margle, z których strzelają w niebo zamki na szlaku Orlich Gniazd. Bogactwo flory i fauny, wspaniałe jaskinie ze stalaktytami i stalagmitami, związane z nimi legendy i fakty. Miejsca tak ikoniczne jak zamki w Pieskowej Skale, Ogrodzieńcu, Mirowie, Rudnie, Siewierzu, Korzkwi czy Olsztynie Jurajskim. Skaliste panoramy Ojcowa, Doliny Mnikowskiej, krakowskiego Zakrzówka. Maczuga Herkulesa, Skała Wielbłąd i inne rzadkie twory procesów krasowych. Pustynia Błędowska. Dzieje pierwszych ludzi, rycerstwa, królów i rozjbójników. Kraków, Częstochowa, Chrzanów. Imprezy takie jak Juromania, turnieje rycerskie i festiwale kultury średniowiecznej, ogrodzieniecki Wieczór z Duchami, imprezy kulinarne, wspinaczki, leśne marsze i biegi. Jura jest wyjątkowo malownicza i niepowtarzalna. Dlatego na jej obszarze już działa dziesięć questów. A w najbliższym czasie powstanie szereg kolejnych!
 

Dołącz do nas na Facebooku!


W ramach dofinansowanego przez Województwo Małopolskie projektu "Jurajskie Wyprawy Odkrywców" na terenie tego województwa zainaugurujemy questy w najatrakcyjniejszych krajobrazowo miejscach regionu, z których część już wyżej wymieniono. Już wkrótce z pewnością powstaną trasy questowe w Krakowie i dolinkach podkrakowskich, Ojcowie, Pieskowej Skale, na zamku Tenczyn, na Pustyni Błędowskiej. Gotujcie się więc na jurajski sierpień i wrzesień! 

W lipcu możecie podróżować już działającymi questami, zaczynając od większych miast regionu oraz kilku lepiej i słabiej znanych atrakcji.





Kliknij w zdjęcia, aby dowiedzieć się więcej o tych aktywnych już questach. 


Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi



Olsztyńska Panorama Jury



Śladem Ziuka po Krakowie - do niepodległości!



Czuwaj! 1939-1945



Kamienne dzieci przy dąbrowskim kościele



Spacerem po Psarach w poszukiwaniu historii



W gnieździe Reszków



Spacer z widokiem na lokomotywę



Na wapiennym szlaku



Chrzanów – śladami Loewenfelda
 

Oczekujcie wieści o kolejnych questach jurajskich! 

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam