APLIKACJE MOBILNEWybrane questy są już dostępne jako aplikacje mobilne. Oferta questów - wypraw odkrywców w tej formie będzie się stale poszerzać – zapraszamy do śledzenia nowości na naszej stronie! 

Jak korzystać z questowych aplikacji mobilnych? 

Dzięki rosnącej  popularności smartfonów i powszechnym instalowaniu w telefonach modułu GPS gra terenowa  może być realizowana także poprzez aplikacje mobilne. Aplikacje questowe umożliwiają aktywne zwiedzanie połaczone z zabawą i edukacją. To atrakcyjna forma zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. 

Aplikacja  zawiera zwykle grupę questów z określonego regionu. Przejście całej trasy jednej gry terenowej zajmuje około 1 godziny. Na trasie wędrówki znajdują się miejsca-przystanki, do których uczestnik questu musi dotrzeć (analogicznie jak jest to w queście tradycyjnym – drukowanym). Po dojściu do konkretnego miejsce aplikacja lokalizuje użtkownika i informuje go o tym wibracją i dźwiękiem. Na ekranie pojawiają się pytania odnoszące się do otoczenia czy wiedzy o danym miejscu. Po wpisaniu z klawiatury odpowiedzi na pytania pojawia się opis kolejnego miejsca, do którego trzeba dotrzeć. W międzyczasie uczestnik gry zobaczy ekran z uzupełniającym się sukcesywnie hasłem questu. Na końcu trasy questowej znajduje się skarb – czy to  wirtualna skrzynia 3D odnajdywalna poprzez funkcję  tzw. poszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality), czy dyplom, który można uzupełnić i podzielić się informacją o nim w portalach społecznościowych. Można też - w osobnej zakładce - zapisywać trasy questowe, które już się z sukcesem przebyło.


 

Aplikacja wykorzystuje multimedia i geolokalizację, by urozmaicić i uatrakcyjnić rozwiązywanie zagadek questowych.  Dodatkowo oferuje wirtualne nagrody - co może byś przydatne w sytuacji, gdy drewniana skrzynka jaka występuje w questach tradycyjnych jest w danym okresie trudno dostępna (np. ulokowana jest w sklepie czy innym obiekcie, który nie jest otwarty 24h na dobę).

Atutem jest także dostępność aplikacji – pobrać ją można z dowolnego  miejsca w Polsce czy na świecie i korzystać w terenie już w trybie offline (aplikację można nawet ściągnąć na telefon jadąc samochodem w drodze do danego regionu lub już na miejscu).

Zaletą aplikacji mobilnych jest także system "pomocy" – jeśli nawet nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, nie musimy przerywać całej zabawy. Liczba wykorzystanych podpowiedzi zostanie odnotowana w statystykach danego questu. Jest to ważne zwłaszcza dla osób, dla których wyzwaniem jest przejście całej trasy questowej samodzielnie, bez korzystania z  pomocy!  

W zakresie aplikacji mobilnych –questingowych współpracujemy z firmą Amistad Sp. z o.o., pionierem z sferze rozwiązań mobilnych w turystyce (www.amistad.pl). 

 

 

  • © Questing - Wyprawy Odkrywców

  • 301 Moved Permanently

    Moved Permanently

    The document has moved here.