APLIKACJA MOBILNA

 

APLIKACJA MOBILNA

Wybrane questy z całej Polski są już dostępne w aplikacji mobilnej pn. "Questy - Wyprawy Odkrywców". Oferta questów w tej formie będzie się stale poszerzać – zapraszamy do śledzenia nowości na naszej stronie!

Dzięki rosnącej  popularności smartfonów i powszechnym instalowaniu w telefonach modułu GPS, wybranymi questami można wędrować także z pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja umożliwia aktywne zwiedzanie połączone z zabawą i edukacją. To atrakcyjna forma zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Aplikacja wykorzystuje multimedia i geolokalizację, by urozmaicić i uatrakcyjnić rozwiązywanie zagadek questowych.  Dodatkowo oferuje wirtualne nagrody - co może być przydatne w sytuacji, gdy skrzynka ze skarbem, jaka występuje w questach tradycyjnych jest w danym okresie trudno dostępna (np. ulokowana jest w sklepie czy innym obiekcie, który nie jest otwarty 24h na dobę).

Atutem jest także dostępność aplikacji – pobrać ją można z dowolnego  miejsca w Polsce czy na świecie i korzystać w terenie już w trybie offline (aplikację można nawet ściągnąć na telefon jadąc samochodem w drodze do danego regionu lub już na miejscu).

 

     

 

Jak korzystać z aplikacji mobilnej?

 1. Wyszukaj interesujący Cię quest na mapie lub na liście questów.
 2. Udaj się na początek wybranej trasy. Możesz w tym celu włączyć nawigację (przycisk „Nawiguj do startu” w opisie questu), która doprowadzi Cię na miejsce.
 3. Naciśnij przycisk "Rozpocznij quest". Czytaj uważnie wierszowane wskazówki, z których dowiesz się, w którą stronę iść. W kolejnych miejscach natrafisz na zagadki, których rozwiązanie będzie wymagało uważnej obserwacji otoczenia. Za poprawną odpowiedź otrzymujesz punkty.
 4. Kolejne fragmenty questu będziesz mógł wyświetlić, kiedy dojdziesz do wskazanego w treści miejsca (powiadomi Cię o tym wibrowanie telefonu). Wówczas przycisk „dalej” stanie się aktywny. Jeśli nie wiesz dokąd iść, skorzystaj z podpowiedzi na mapie.
 5. Rozwiązując zagadki, odkrywasz kolejne znaki w głównym haśle questu, które jest widoczne na górze (z symbolem kłódki). Po rozwiązaniu wszystkich zagadek otrzymasz wirtualny dyplom ukończenia trasy z Twoim nickiem, tytułem i pieczęcią questu. Możesz go zachować na pamiątkę w swoim urządzeniu, aby pokazać innym. Twój wynik punktowy znajdzie się także w rankingu użytkowników aplikacji.
 6. Jeśli uważnie przeczytasz wskazówki na końcu questu, będziesz mógł także odnaleźć realną skrzynkę ze skarbem (pieczęcią questu, którą możesz przybić sobie na dowód przejścia całej trasy). Jeśli skarbu nikt nie pilnuje, odłóż go koniecznie dokładnie w to samo miejsce, żeby inni odkrywcy także go znaleźli!
 7. Jeśli nie znajdziesz skarbu we wskazanym miejscu lub napotkasz inne problemy na trasie, powiadom nas o tym (dane adresowe znajdziesz w menu w zakładce „Kontakt”).

Aplikacja „Wyprawy Odkrywców” została zrealizowana przez firmę 3Step Sp. z o.o.

Współpracujemy także z innymi firmami specjalizującymi się w tego typu oprogramowaniu (m.in. Amistad Sp. z o.o.).

Nasza oferta:

Oferujemy:

 • Możliwość zamieszczenia questu w ogólnopolskiej aplikacji „Wyprawy Odkrywców”
 • Współpracę przy tworzeniu lokalnych i regionalnych aplikacji questowych na specjalne zamówienie.

 

 

Wersje do pobrania:

      .              
        

 • © Questy Wyprawy Odkrywców

 • strony internetowe dogo.pl